تمیز کردن و ضدعفونی و گندزدایی وسایل منزل از ویروس کرونا covid 19

شرکت خدماتی نظافتی
شرکت خدماتی نظافتی

بر اساس این مطالعه، زمان قرنطینه مناسب برای محصولات کاغذی یا مقوایی ساده حداقل ۲۴ ساعت و برای کتاب‌‌های پوشیده از پلی استر یا سایر پلاستیک‌‌ها و همچنین مواد پلاستیکی مانند CD و دی وی دی، ۷۲ ساعت است. یکی از محققین مرکز کنترل بیماری‌‌های امریکا نیز با تایید این موضوع، عنوان می‌کند: “در مورد محصولات کاغذی، ما واقعاً نگران نیستیم و نیازی به یافتن راه‌‌های ضد عفونی کردن این مواد نیست. اگر واقعاً نگران این موضوع هستید، می توانید ۲۴ ساعت کتاب را در گوشه‌‌ای از خانه قرار داده و بعد به آن دست بزنید”. البته مطالعات نشان می‌‌دهند زمان ماندگاری ویروس کرونا روی اسکناس چهار روز است.

یکی دیگر از روش‌‌های ضدعفونی کتاب‌‌ها، تمیز کردن آنها است؛ در این خصوص، بهتر است از یک پارچه میکرو فیبر استفاده شود. استفاده از دستمال مرطوب ضدعفونی کننده روی سطح این اشیا نیز می‌‌تواند. اثربخش باشد. با این روش‌‌ها، اشیای کاغذی آسیب نمی‌‌بینند. در مطالعه‌‌ای دیگر، راهکارهای زیر برای استفاده ایمن از کتاب و کتابخانه توصیه می‌‌شود:

گندزدایی وسایل منزل از covid 19

اگر بیمار هستید، تا زمانی که علائم شما از بین نرفته است، کتاب‌‌های خود را به اشتراک نگذارید.

اگر آشنایان شما بیمار conid 19 هستند، آن‌‌ها را در منزل/کتابخانه‌‌تان نپذیرید.

هر بار که از کتابخانه استفاده می‌‌کنید، دست‌‌های خود را بشویید یا از ضدعفونی کننده دستی استفاده کنید.

با دیگران برای بررسی کتاب‌‌ها و مطالعه آنها، در کتابخانه جمع نشوید. رعایت فاصله فیزیکی برای کنترل گسترش و سرعت کرونا ویروس بسیار مهم است.

گندزدایی وسایل

جمع بندی شواهد بررسی شده نشان می‌‌دهند که قرنطینه کردن کتاب‌‌ها (نگه داشتن کتاب‌‌ها در گوشه‌‌ای دور از دسترس در خانه) و سایر اشیای مشابه. به مدت ۷۲ ساعت، ایمن ترین و موثرترین روش ضدعفونی کردن آنها است. در صورت تمایل به تمیز کردن کتاب‌‌ها، استفاده .از پارچه میکرو فیبر پیشنهاد می‌‌شود. با توجه به طولانی‌‌تر بودن زمان ماندگاری ویروس روی اسکناس، بهتر است .از روش‌‌های دریافت و پرداخت غیرنقدی استفاده کرده و یا در صورت لزوم، روش‌‌های ضدعفونی با دستمال آغشته به الکل را جایگزین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.