راه حل تمیز نمودن منزل در کوتاه زمان ممکن

شرکت خدمات نظافتی
شرکت خدمات نظافتی

نکات منزل داری همواره می تواوند به فرآیند تمیزکاری و تمیزکاری شما سرعت ببخشد، در این مطلب شما را با ۱۰ راه حل تمیز نمودن منزل در کوتاه زماون ممکن آشنا نموده ایم که برای همه بخصوص افراد تنبل بسیار کاربردی  “است.

نکات منزل داری “ در صورت شما هم از اون دسته از افرادي هستيد .كه عادت داريد همه چيز را به فردا و يا فرصت هاي سپسي موكول كنيد .و به اصطلاح خودماون، حال و حوصله نداريد بهتر  “است .با اين مطلب از ihome همراه ما باشيد تا با هم راه حل ها و نکات منزل داری و لوازم شستشويي را مرور كنيم كه قطعا به كارتاون خواهد آمد و مراحل تمیز نمودن فضای درونی تاون را ساده تر خواهد نمود.

نکات ضروری تمیزکاری

پاك كننده گرد و خاك

با كمك اين وسيله مي تواونيد از بابت وجود گرد و خاك در كف منزل خود آسوده خاطر باشيد. دنداونه هايي كه در اين وسيله وجود دارد كمك مي كند كه تمامي گرد و خاك ها پاك شده و در خاك اونداز ذخيره شود.

تمیز نمودن سيني فر

در صورت از پختن شيريني و كيك لذت مي بريد،‌اما به دليل تنبلي در تميز كردن گاز از اين كار امتناع مي كنيد ديگر لازم نيست نگراون باشيد. شما مي تواونيد از كاغذهاي مخصوص  “استفاده كنيد. و ماونند تصوير اون را در زير سيني و صفحه فر قرار دهيد. به اين حالت مي تواونيد از شر آلودگي ها و كثيف كاري هايي كه ممكن  “است براي فر شما صورت پذيرد جلوگيري نماييد.

“استفاده از كفش هاي گردگيري برای تمیز نمودن منزل

مي داونم كه اين كار به نظرتاون خيلي جذاب مي آيد، پس وقت را تلف نكنيد و از اين راه حل  “استفاده كنيد. با اين كار در حين كار كردن در آشپزمنزل مي تواونيد از تميز شدن كف منزل نيز اطميناون حاصل كرده و آسوده خاطر باشيد! كافي  “است ماونند اين تصوير عمل كنيد و دمپايي مخصوص خود را دست و پا نماييد.

استفاده از اسكراب مغناطيسي برای شستن ظروف

هيچ چيز سخت تر از تميز كردن ظروف و بتري هاي باريك نيست، اما در صورت كمي خلاقيت هاي تنبلاونه به خرج دهيد مي تواونيد براي اين كار هم راه حلي پيدا كنيد. از مگنت هايي دو طرفه  “استفاده كنيد و ماونند چيزي كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد خود را از شر سختي هاي تميز كردن اينجور وسايل راحت نماييد.

پاك كننده كارد و چنگال

در صورت شستشوي كارد و چنگال و پيدا كردن فضايي مناسب سپس از شستشو براي اونها برايتاون كار سختي الست .لازم نيست به اين كار سخت ادامه بدهيد. به اين تصوير نگاه كنيد. و راه حل جذاب و دلنشين خود را دريابيد! فقط كافي  “است .اين وسيله را در كناره هاي سينك ظرفشويي خود قرار دهيد و از اون  “استفاده نماييد.

حتما برايتاون پيش آمده كه سپس از ريختن مواد غذايي بر روي گاز منزل خود مدام به اين فكر كنيد. كه دوباره مجبور هستيد كه گاز خود را تميز كنيد. حالا راه حلي را در اختيارتاون قرار مي دهيم .كه با كمك اون ديگر لازم نيست نگراون اين مسئله باشيد. شما مي تواونيد. با كمك لايه هايي مخصوص روي گاز كه به راحتي در بازار قابل دسترسي هستند. ا.ز شر اين مسئله خلاص شويد. هماون طور كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد. با قرار دادن .اين لايه ها مي تواونيد سپس از هربار كثيف شدن روی گاز اونها را برداشته .و لايه هاي جديدي را جايگزينشاون كنيد. وسوسه كننده  “است!

پتوی پاك كننده صفحه گوشي!

يكي از مسائلي كه براي خيلي از افراد وجود دارد اين  “است ك.ه چگونه در زماوني كه دراز كشيده ايم و در حال  “استراحت هستيم .بتواونيم به راحتي فيلم و برنامه هاي مورد علاقه خودماون را از راه موبايل خود مشاهده كنيم. قطعا اين مرحله از اين آرزو برايتاون عجيب نخواهد بود. چيزي كه ممكن  “است .براي شما سخت و غير قابل تحمل باشد اين  “است. كه شما سپس از هربار كار كردن .با تلفن همراه خود با صفحه اي چرب و كثيف رو به رو مي شويد. كه ديگر طاقتتاون را برده  “است. راه حل تنبلاونه ما براي شما اين  “است .كه سعي كنيد از پتوهايي  “استفاده كنيد كه داراي جنسي مناسب براي تميز كردن ماونيتور و صفحه تلفن همراه شما باشد!

تميز كننده فرچه توالت

يكي از وسايل خارق العاده اي كه امروزه طرفداراون بسياري پيدا كرده  “است چيزي  “است كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد. امروزه دستگاه هايي مخصوص فرچه هاي دستشويي آمده  “است كه سپس از شستشوي فرچه به صورت خودكار، اون را پاك كرده و تحويل شما مي دهد. خارق العاده  “است. نه؟

شستشو دهنده اسفنج

معمولا يكي از سخت ترين كارهاي يك فرد تنبل شستن اسفنج  “است، اما امروزه وسيله اي ساخته شده  “است كه مي تواونيد با قرار دادن اسفنج خود درون اون از تميز شدن و شستشوي مناسب اون اطميناون خاطر حاصل نماييد.

نکته منزل داری حرفه ای وتمیزکاری راحت منزل

منزل داری در ذهن خیلی از افراد کاری سخت و دشوار  “است .اما با داونستن و رعایت نمودن نکات اون می تواون اون را به کاری راحت تبدیل نمود.

برای خاونم های “منزل داری” که در اونجام کارهای منزل و تمیزکاری منزل سردرگم می شوند، بخش تمیزکاری و منزل داری شرکت تمیزدون آسایش گستر ۴۰ نکته اساسی و کاربردی را در این مطلب آورده  “است. در اینجا با عالی ترین نکات تمیز کاری منزل و منزل داری راحت آشنا خواهید شد،. که به شما کمک میبنماید یک دونه منزل مرتب و تمیز داشته باشید بدون نیاز به نیروی تمیزکاری منزل.

نکاتی برای تمیزکاری سریع منزل

۱ .  “استفاده نمودن از دستکش ظرفشویی خیس برای تمیز نمودن موی حیواونات خاونگی “

این راه حل بسیار راحت و بدون هزینه  “است که میشود دستکش تمیز و خیس را روی چیزهایی مثل کاوناپه و پرده ها و یا حتی پوشاکه بکشید و اونها را تمیز بنمایید.

  1. “استفاده از کفش ل “استیک دونهی یا پل “استیک دونهی برای تمیز کزدن موی حیواون خاونگی “

حتی به جای  “استفاده از دستکش خیس میشود از یک دونه کفش ل “استیک دونهی تمیز برای تمیز نمودن  موی حیواونات و تمیزکاری وسایل   “استفاده بنمایید.

  1. “استفاده از فیلتر قهوه برای تمیز نمودن راحت و عالی شیشه و آینه “

بدون  “استفاده از مواد مایع شستشو و شیمیایی، میشود به راحتی شیشه ها و آینه ها را فقط با یک دونه جاروب و یک دونه صافی قهوه تمیز نمود.

  1. “استفاده از جوراب برای کشیده نشدن وسایل کوچک به درون جاروبرقی “

میشود با بستن جوراب بر سر لوله جارو برقی از کشیده شدن پول و اشیا کوچک با ارزش به درون جارو برقی جلوگیری بنمایید.

  1. تمیر نمودن راحت ماکروویو با یک دونه فنجاون آب و آب لیمو “

مشکل اصلی  “استفاده از مایک دونهروویو کثیف شدن اون بوده که با اونفجارهای غذایی که درونش اتفاق می افتد به شدت آلوده می شود. اما این مسئله یک دونه راهکار ساده داشته که می تواون در یک دونه چشم به هم زدن اون را به طور کامل با یک دونه فنجاون آب و عصاره یک دونه نصف لیمو تمیز نمود. برای این کار کافی  “است مخلوط آب و عصاره لیمو را به مدت ۵ دقیقه در مایک دونهروویو گذاشته تا بخار آب شود، سپس از اون، درون مایک دونهروویو به راحتی قابل تمیز شدن  “است.

  1. “استرلیزه نمودن و از بین بردن کثیفی اسفنج های ظرفشویی با مایک دونهروویو “

اسفنجهای ظرفشویی خود می تواوند منبع بزرگی از باکتری و کثیفی باشد که دلیل اون باقی ماوند مواد غذایی در ساختار اونه “است که می تواون با قرار دادن اونها در مایک دونهرو برای ۲ دقیقه در دمای بالا این کثیفیها را از بین برد.

۷٫آماده نمودن یک دونه ماده تمیز کننده قوی برای کل منزل “با مخلوط ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۱ لیتر آب گرم میشود یک دونه ماده تمیز کننده ارزاون و غیر شیمیایی درست بنمایید و با اون سطوح، کف و هر جای دیگری را تمیز نموده و تمیزکاری منزل را سریع کنید.

  1. “استفاده از سرکه در تمیز نمودن راحت و سریع سر دوش دوش “یک دونهی از مواد تمیز کننده بسیار مفید و غیر شیمیایی سرکه  “است. شما میشود با قرار دادن سردوش دوش در خلوطی از آب جوش و سرکه ، اون را به راحتی تمیز بنمایید و گرفتگی روزنه های اون برطرف شود.

۹٫از بین بردن کثیفی و اثر اونگشت از روی  “استیل با  “استفاده از روغن بچه “

برای تمیز نمودن کاپوت ماشین و هر وسیله دیگر ساخته شده از  “استیل ضد زنگ میشود از یک دونه تکه پارچه آغشته با روغن بچه  “استفاده بنمایید و تمامی کثیفی ها را تمیز بنمایید.

  1. “استفاده از مسواک تمیزکاری منزل “

از مسواکهای کهنه غیر قابل  “استفاده می تواون به عنواون برس های کوچک در تمیزکاری جاهای مختلف منزل که جارو برقی به اونها دسترسی ندارد ماونند دستشویی و راه حلویی و ..  “استفاده نمود. فقط پیش از  “استفاده، اون را در آب جوش بگذارید تا بار میک دونهروبی اون از بین برود.

۱۱٫عالی ترین نکات تمیزکاری منزل،  “استفاده مواد معطر برای رهایی از بوی بد سطل آشغال  “

همیشه بوی بد سطل آشغال موجب آزار می شود به خصوص در زماون خالی نمودن اون. شما میشود با قرار دادن مواد معطر ورقه های خشک کن پوشاک و یا مواد دیگر در سطل آشغال به همراه یک دونه کیسه، تا حد زیادی ماونع از بوی بد سطل شوید.

۱۲٫درماون بوی بد کفش با  “استفاده از جوش شیرین “

واقعا جوش شیرین یک دونه ماده­ فوق العاده در امور تمیزکاری  “است. در اینجا هم ، می تواون با ریختن مقداری جوش شیرین درون کفش، خیلی راحت از شر بوی بد اون راحت شوید.

۱۳٫تمیز نمودن اثر ماژیک دونه بر روی سطوح چوبی با خمیر دنداون  “

خمیر دنداون یک دونه ماده شویند قوی  “است که خیلی ها مطلع نیستند، که میتواون با اون اثر ماژیک دونه بر روی سوح چوبی را ب راحتی تمیز نمود. در کل برای خیلی از کثیفی ها جوابگ  “است.

۱۴٫تمیز نمودن برس مو با آب و یک دونه ماده مایع شستشو “

باقی ماوندن مواد شیمیایی مثل ژل مو، تافت مو و … روی برس مو، می تواونند برای موی سر بسیار مضر باشد که میبایست برس را مرتب با آب و یک دونه ماده مایع شستشو شست.

۱۵٫راحت شدن از  بوهایی که دوست ندارید “

وقتی بوهای خاصی مثل بوی بعضی غذاها را دوست ندارید میتواوند با آماده نمودن مخلوطی از سرکه سفید و آب و اسپری نمودن اون در محیط منزل، یک دونه عطر طبیعی ایجاد بنمایید و بوهای ازار دهنده را دیگر احساس نبنمایید. این راهکاربرای افراد دارای آلرژی هم بسیار مناسب  “است.

۱۶ .  رفع گرفتگی لوله با جوش شیرین و سرکه  “

باز کاربردی دیگر از سرکه و جوش شیرین، این بار در رفع گرفتگی لوله به هر دلیلی مثل موی سر و یا مواد غذایی.

بدین منظور، به مقدار یک دونه نسبت جوش شیرین و سپس سرکه بر روی اون ریخته و با یک دونه پارچه خیس دم لوله را بپوشاونید و سپس از گذشت ۵ دقیقه مقداری آب گرم بریزید تا بطور کامل تمیز شود.

۱۷ .   “استفاده از خمیردنداون در تمیز نمودن کفش های سفید  “

پیشا هم از قدرت خمیر دنداون در تمیز نمودن کثیفی ها گفته بودیم، که در کاربردی دیگر می تواون از اونها در تمیز نمودن کفش های سفید اسپورت که سریع کدر  و کثیف می شوند،  “استفاده نمود و با مالیدن خمیر دنداون بر روی اونها و تیک دونهه کشیدن مثل روز اول درخشاون شوند.

۱۸ .   “استفاده از مایع دستشویی در تمیز نمودن قفسه های آشپزمنزل “

کثیف شدن قفسه های آشپزمنزل ، موردی  “است که بدلیل مواد غذایی مختلف و چرب زیاد پیش می آید، که می تواون اونها را به راحتی با کمی مایع دستشویی یا ظرفشویی و آب گرم تمیز نمود.

۱۹ .  “استفاده از لیمو در تمیز و تمیز نمودن تخته خرد کن “

تخته خرد کن کاربرد و  “استفاده زیادی در منزل داشته، از خرد نمودن سبزیجات تا گوشت و مرغ  و ماهی ، که به همین دلیل زود آلوده و کثیف می شوند. برای تمیز نمودن راحت اون میشود از لیمو  “استفاده بنمایید که اضافه نمودن جوش شیرین میتواوند قدرت اون را بیشتر بنماید.

۲۱ .  تمیز نمودن راحت وسایل درون حیاط یا باغ با مایع شستشو “

وسایل درون حیاط و باغ مثل میز و صندلی، به دلیل فضای باز و گرد وخاک، زود به زود کثیف می شوند که برای تمیز نمودن راحت اونها، مخلوطی از آب و مایع شستشود در یک دونه سطل آماده می بنمایید و روی اونها بریزید و سپس آب بزنید.

راهکارهای ساده و راحت  در تمیزکاری و منزل داری

نکات حرفه ای و در عین حال ساده در منزل داری و تمیزکاری

۲۲ .   “استفاده جالب از سس کچاپ در تمیز نمودن زنگ آهن از وسایل و مبلماون باغ “

یک دونه اتفاده خیلی جالب که میشود از سس کچاپ داشته باشید،  “استفاده از اون درتمیز نمودن زنگ آهن از روی وسایل  “است که برای این کار مقداری سس کچاپ را بر روی یک دونه پارچه بمالید و به وسایل بزنید و سپس با آب و یا پارچه تمیز اون را تمیز بنمایید.

۲۳ . تمیز نمودن سریع و راحت هر کثیفی ای بر روی پوشاک “

خیلی وقتها پیش می آید که به دلیل ریختن مواد مختلف از جمله مواد غذایی بر روی پوشاک، پوشاک دچار کثیفی می شود که راه حل راحت و سریع اون این  “است که یک دونه مقداری مایع شستشو روی اون بزنید و سپس با آب تمیز بنمایید.

۲۴ . از کچاپ برای درخشیدن تابه های مسی  “استفاده بنمایید “

یک دونه  “استفاده جالب دیگر از سس کچاپ ، در درخشاون نمودن ظروف و تابه های مسی  “است. ظزوف مسی بسیار زیبا بوده ولی خیلی سریع دچار کثیفی شده وزیبایی خود را ازدست می دهند. راه حل ارزاون و سریع  “استفاده از سس کچاپ  “است که سپس از مالیدن اون بر روی ظرف و تمیز نمودن، تابه های مسی دوباره درخشاون خواهد شد.

۲۵ .   “استفاده از گردو برای از بین بردن اثر ساییدگی روی لوازم چوبی مبلماون “

هرچند عجیب  “است، اما با کشیدن و مالیدن پوست گردو بر روی روی خراشیده شده، میشود آثار خش  را از بین ببرید.

۲۶ .  تمیز نمودن راه حلوشیی و دیگر لوازم چینی  با الکل

برای این منظور، پارچه ای را با الکل خیس بنمایید و بر روی اونها بکشید.

۲۷ .  “استفاده از جوش شیرین در خوشبو نمودن کمد “

شما میشود با قرار دادن یک دونه جعبه یا تمیزت باز حاوی جوش شیرین در کمد از ایجاد بوی بد در اون جلوگیری بنمایید.

۲۸ .   “استفاده از مایع شستشو و آب در تمیز نمودن راحت کثیفی های فرش  “

یک دونه لیواون آب گرم و یک دونه قاشق مایع دستشویی و یا ظرفشویی مخلوط بنمایید و روی قسمتی که کثیفی افتاده بریزید و بمالید تا اثر کثیفی دیگر نماوند ، سپس با آب سرد و یک دونه اسفنج و یا ابر خشک اون قسمت را تمیز بنمایید.

۲۹ .   “استفاده از پودر بچه برای جلوگیری از صدای جیرجیر کفپوش چوبی  “

مقداری پودر بچه را روی کفپوش چوبی بریزید تا به درون درزها نفوذ بنماید و مابقی روی روی را تمیز بنمایید.سپس از اون، از نتیجه تعجب خواهید نمود.

۳۰ . دوباره  “استفاده از خمیر دنداون در تمیز نمودن کثیفی ها و در اینجا کثیفی های قهوه ای “

هماونطور که پیشا گفته شد، خمیر دنداون قدرت بالایی در تمیز نمودن کثیفی ها دارد و با مالیدن اون بر روی کثیفی های قهوه و چای، خیلی راحت از شر اونها خلاص شوید.

۳۱ . تمیز نمودن سریع و راحت ماشین ظرفشویی با جوش شیرین “

برای طول عمر بیشتر ماشین ظرفشویی لازم  “است که اون را خوب و تمیز نگه دارید. برای تمیز نمودن کثیفی ها و ماد باقیماونده در ماشین ظرفشویی  میشود مقداری جوش شیرین را روی یک دونه اسفنج و یا پارچه ای خیس بریزید و روی قسمت های آلوده بکشید تا تمیز شود.

۳۲ .  “استفاده از نوشابه کولا در تمیز نمودن کثیفی چربی  از روی پوشاک “

خیلی راحت میشود کثیفی های چربی را از روی پوشاک تمیز بنمایید. برای این کار، به همراه مواد مایع شستشو .مقداری نوشابه کولا درون ماشین پوشاکشویی بریزید و سپس اجازه دهید پوشاکها شسته شود. واین اسید نوشابه  “است که به شستن بهتر کمک می بنماید.

۳۳ . توالت خود را با نوشابهکولا تمیز بنمایید “

مقداری نوشابه کولا را در توالت و خدمات بهداشتی بریزید و اجازه دهید ی.ک دونه شب بماوند، صبح روز سپس با یک دونه برس رویش بکشید و سپس بشورید.

۳۴ . خوش بو نمودن درون یخچال با لیمو “

خیلی وقتها بو و مزه غذا درون یخچال تغیر می بنماید که خیلی خوشایند نیست .که دلیل اون بو گرفت یخچال  “است. برای حذف بوی نامطبوع درون یخچال، یک دونه لیمو را نصف نموده و یک دونه نصف را در بالای یخچال و دیگری را در پایین یخچال قرار دهید.

۳۵ . کاهش بوی سوختگی با نمک “

در صورت غذا سوخت و منزل بوی سوختگی گرفت، میشود .مقداری نمک روی ظرفی که غذا در اون سوخته بریزید تا بوی سوختگی را کاهش دهد.

۳۶ . تمیز نمودن تابه و قابلمه با فویل آلومینیومی “

یک دونه راهکار جالب برای تمیز نمودن .تابه ساده و قابلمه  “استفاده از فویل آلومینیومی  “است که برای این کارفویل آلومینیومی را به شکل توپ درآورید و و روی سطوح تابه و قابلمه بکشید.

۳۷ . تیز نمودن قیچی با فویل “

“استفاده از قیچی برای برش کاغذ باعث می شود که قیچی بنماید شود. یک دونه راهکار جالب برای تیز نمودن قیچی ،  “استفاده از فویل آلومینیومی  “است که برای این کار کافی  “است از قیچی برای بریدن فویل آلومینیومی  “استفاده بنمایید تا سریعا تیز شود.

۳۸ . تمیز نمودن اثر آهک از روی آهن با سرکه “

یک دونه مخلوط با نسبت برابر از آب و سرکه سفید آماده بنمایید .و قطع آهن را درونش قرار دهید و به مدت یک دونه ساعت نگه دارید و سپس آب بکشید.

۳۹ . بسته نگه داشت بسته بندی مواد غذایی  با لاک ناخن  “در صورت بسته بندی مواد غذایی حساس کاملا بسته نبود، برای بستن کامل اون می شود از لاک ناخن  “استفاده نمود. و برای طبیعی بودنش میشود برق ناخن رویش بکشید.این ترفند برای بستن تمیزت نامه هم جواب می دهد.

۴۰ .  “استفاده از توپ تنیس برای محافظت از کفپوش ها “

برای محافظت از کفپوش های چوبی و لمینتی و جلوگیری از خراشیدگی اونها به وسیله مبل، میشود توپ تنیس را نصف بنمایید و زیر پایه های مبل بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.