اشتباهات بزرگ در تمیز نمودن خانه که منزل شما را کثیف‌تر می‌بنماید

خدمات نظافت
خدمات نظافت

اینکه قوی‌ترین تمیز‌کننده‌های موجود در بازار را در اونباری منزل‌تاون داشته باشید. به این معنی نیست. که منزل شما به هماون اوندازه تمیز  “است. در صورت از این مواد به‌درستی  “استفاده نبنمایید یا حتی سراغ‌شاون نروید، فایده‌ای ندارد. عالی ترین راه حل برای اطمیناون از تمیزیزگی و تمیزکاری منزل این  “است. که از مواد مایع شستشو دلخواه، اسپری‌ها و تمیز‌کننده‌ها با کارآمدترین راه حل ممکن  “استفاده بنمایید. در این صورت  “است. که میشود. نتیجه دلخواه‌تاون را بگیرید. پس در صورت می‌خواهید تا پیش از رسیدن مهماون‌ها بخش پذیرایی منزل را تمیز بنمایید .یا کل منزل (به‌خصوص آشپزمنزل یا دوش) را کاملا برق بیندازید، خواوندن این مطلب را به شما پیشنهاد می‌نماییم. در صورت به این نکات توجه بنمایید، در کمترین زماون نتایجی فوق‌العاده می‌گیرید.

۱. پُرنمودن بیش‌ازحد ماشین ظرف‌شویی

قراردادن ظروف زیاد درون سبد ماشین ظرف‌شویی باعث می‌شود که آب و مایع شستشو کافی به همه ظرف‌ها نرسد و درنهایت ظرف‌ها کاملا تمیز نشوند. بدتر از اون، در صورت پیش از اینکه ظرف‌ها را درون ماشین بگذارید اونها را آب کشیده باشید، اصلا متوجه تمیزنشدن‌شاون نمی‌شوید.

۲.  “استفاده از مایع ظرف‌شویی برای تخته آشپزی

آب گرم و صابون برای تمیز نمودن تخته‌های چوبی آشپزی کافی نیست. هر بار که گوشت و مرغ خام را روی تخته برش می‌زنید، تخته را در محلول‌های سفیدکننده خیس بنمایید تا برای دفعه سپس چیزی روی اون باقی نماوند.

۳. نادیده‌گرفتن سطوحی که زیاد لمس می‌شوند

شیر آب، دستگیره در و دستگیره کابینت‌ها ازجمله مناطقی هستند که بیشتر از جاهای دیگر منزل به اون‌ها دست می‌زنیم. به همین دلیل، بیشترین میک دونهروب‌ها در این سطوح  “است. هرروز با مواد ضدعفونیک دونهننده این بخش‌ها را تمیز بنمایید تا میک دونهروب‌ها از بین بروند.

۴. بی‌توجهی به قهوه‌جوش

ازاونجاکه قهوه‌ساز بستری گرم و مناسب برای رشد باکتری‌ها و کپک‌ها محسوب می‌شود میبایست سپس از هر بار  “استفاده، نه‌‌تنها قوری که حتی بخش‌های قابل‌جداونمودن اون را بشویید. با این کار قهوه شما هم طعم بهتری خواهد داشت.

۵. اسپری‌نمودن تمیز‌کننده روی اثاثیه زماونی که به‌طور مستقیم مواد تمیز‌کننده را به اسباب و اثاثیه اسپری می‌بنمایید، تمیز نمودن اونها سخت‌تر می‌شود و گردوخاک بیشتری به خود جذب میک دونهنند. برای جلوگیری از این مشکل، تمیز‌کننده را به پارچه موردنظرتاون اسپری بنمایید و سپس، با  “استفاده از اون، وسایل را تمیز بنمایید.

۶.  “استفاده از پارچه یکسان برای همه‌جا

آیا هنگام تمیز نمودن سطوح روی اونها رگه‌های خط‌‌‌دار می‌افتد؟ احتمالا از یک دونه پارچه بیش‌از‌حد  “استفاده می‌بنمایید و با این کار میک دونهروب‌ها را همه‌جا پخش می‌بنمایید. سپس از هر بار  “استفاده و تمیز نمودن سطوح خیلی کثیف، پارچه را بشویید، حتی در صورت کثیف به نظر نمی‌آید.

۷.  “استفاده از گردگیر“استفاده از وسایلی مثل گردگیر که فقط گردوخاک را از یک دونه قسمت به قسمت دیگر منتقل می‌بنماید مثل این  “است که اصلا منزل را تمیز ننموده باشید. برای تمیز نمودن منزل از پارچه‌های میک دونهروفیبری  “استفاده بنمایید که گردوخاک را در خود نگه می‌دارند و به جای دیگر منتقل نمیک دونهنند.

۸. گردگیری‌ننمودن پنجره‌هادر صورت فراموش بنمایید که چهارچوب و طاقچه پنجره را تمیز بنمایید، هر ماده تمیز‌کننده‌ای که به پنجره بزنید در برخورد با چهارچوب پنجره به توده‌ای از مایع حاوی گردوخاک تبدیل می‌شود. جاروبرقی یا پارچه میک دونهروفیبری می‌تواوند به‌خوبی این کثیفی را از بین ببرد.

۹. گذاشتن برس توالت خیس در جای سربسته توالت یک دونهی از عالی ترین بخش‌ها برای رشد باکتری‌ه “است! به‌جای اینکه برس خیس را درون ظرف نگه‌دارنده بگذارید، اون را در گوشه‌ای بگذارید تا کاملا خشک شود و سپس سر جایش قرار دهید.

۱۰. فراموش‌نمودن سطل آشغال در صورت متوجه بوی ناخوشایندی در آشپزمنزل شدید، احتمالا مدتی  “است که سطل آشغال را تمیز ننموده‌اید. هفته‌ای یک دونه بار با تمیز‌کننده‌های حاوی سفیدکننده سطل را تمیز بنمایید تا ماونع ایجاد بوهای نامطبوع شوید.

۱۱. شستن سریع تمیز‌کننده‌های سرامیک دونه و موزاییک دونه در صورت پس از ریختن تمیز‌کننده‌های سرامیک دونه و موزاییک دونه روی سطوحی. مثل واون و کف زمین بلافاصله اونها را بشویید، فایده‌ای نخواهد داشت. برای تمیز نمودن. چنین سطوحی، ابتدا تمیز‌کننده را روی این سطوح اسپری بنمایید .و اجازه دهید. تا چند دقیقه بماوند. این چند دقیقه به نرم‌شدن .و. حل‌شدن ذرات مایع شستشو و ازبین‌رفتن کثیفی‌ها کمک می‌بنماید. در این صورت، سطوح به ساییدن .و شست‌وشوی کمتری نیاز خواهند داشت.

۱۲. نادیده‌گرفتن خرده‌های درون شکاف‌ها یک دونهی از وسایلی که همیشه در شیارهای اون خرده‌ریز جمع می‌شود صفحه‌کلید کامپیوتر  “است. برای تمیز نمودن اون، پیش از اینکه از مواد ضدعفونیک دونهننده  “استفاده بنمایید، اول اون را برگرداونید تا خرده‌های غذا یا چیزهای دیگری که درون اون  “است خارج شود.

۱۳.  “استفاده از مایع ظرف‌شویی برای هر چیزیازاونجاکه این محصول چربی‌زدای قوی  “است، روی هر رویی غیر از بشقاب و فنجاون رگه‌هایی را بر جا می‌گذارد. بنابراین، نمیبایست از این مواد برای تمیز‌نمودن شیشه ماشین و آینه‌ها  “استفاده بنمایید.

۱۴.  “استفاده زیاد از نرم‌کننده پارچههمه ما دوست داریم روی نرم‌ترین ملحفه‌ها بخوابیم. اما در صورت از نرم‌کننده بیشتر از مقداری که کارمنزل توصیه می‌بنماید  “استفاده بنمایید، ممکن  “است نتیجه عکس داشته باشد.  “استفاده از مقادیر زیاد نرم‌کننده می‌تواوند پارچه ملحفه را سفت و زبر یا حتی چرب بنماید. درباره پارچه‌ها، مصرف زیاد از این ماده حتی قدرت جذب پارچه را کاهش می‌دهد.

۱۵.  “استفاده از اسفنج‌های کثیف در صورت اسفنج‌ها را هر چند روز یک دونه بار و بر اساس اصول بهداشتی تمیز نبنمایید (و هر ماه تعویض‌شاون نبنمایید) نمی‌تواونند مفید باشند. برای این کار اسفنج را درون آب خیس بنمایید، درون ظرف مایک دونهروویو قرار دهید و یک دونه دقیقه به اون حرارت زیاد بدهید.

۱۶. تمیزننمودن تیغه‌های بلندر، میک دونهسر و نظایر اون به‌طور جداگاونهسپس از اینکه از این دستگاه‌ها برای درست‌نمودن اسموتی، شیرموز و خوراکی‌های مشابه  “استفاده نمودید، به یک دونه آب‌کشی ساده اکتفا نبنمایید. حتما میبایست تیغه‌های دستگاه را درآورید و هرکدام را به‌طور جداگاونه تمیز بنمایید. این کار را برای غذاساز و دربازکن‌های برقی هم کنید. شستن ظرف با آب گرم و مایع شستشو کافی نیست.

۱۷.  “استفاده بیش‌ازحد از پودر پوشاک‌شوییدر صورت شما هم ازجمله افرادی هستید که برای بار اضافی درون پوشاک‌شویی مقدار بیشتری مایع شستشو  “استفاده می‌بنمایید، بداونید که سخت در اشتباه هستید. بهتر  “است بداونید که در صورت از این مواد به مقدار زیاد  “استفاده بنمایید، خود تمیز‌کننده و کثیفی‌ها از روی پوشاک شسته نمی‌شوند.

۱۸. نگه‌داشتن مسواک در جای تاریک دونه درست  “است که محل نگهداری مسواک میبایست محیطی امن و بدون میک دونهروب باشد، اما در نبود نور درواقع اون را به جایی برای رشد باکتری‌ها تبدیل می‌بنمایید. به‌جای اون مسواک‌تاون را در راه حلنایی نگه دارید. فقط سعی بنمایید که از محیط توالت دور باشد.

۱۹. نادیده‌گرفتن کیسه‌های چندبارمصرف این کیسه‌ها هماون کیسه‌های خواربار هستند که وقتی موادغذایی را با اونها از بازار به منزل می‌آورید ممکن  “است درون‌شاون باکتری وجود داشته باشد. با این کیسه‌ها مثل سایر پارچه‌ها برخورد بنمایید و اونها را با دست یا ماشین پوشاک‌شویی بشویید. فقط پیش از اینکه اونها را درون ماشین پوشاک‌شویی بگذارید، پشت‌ورو بنمایید.

۲۰. شستن پنجره‌ها در روزهای آفتابی هرچند به نظر می‌آید روزهای گرم و آفتابی زماون مناسبی برای تمیزنمودن پنجره‌ها هستند، اما گرما سبب می‌شود که پیش از اینکه کار تمیز‌نمودن تمام شود ماده تمیز‌کننده روی شیشه خشک شود و رد اون باقی بماوند.

۲۱. تمیزننمودن جاروبرقی با فراموش‌نمودن این مرحله به‌جای تمیزنمودن محیط فقط کثیفی را جابه‌جا می‌بنمایید. در جاروبرقی‌های بدون کیسه، سپس از هر بار  “استفاده، بدنه جاروبرقی را خالی بنمایید. در صورت جاروبرقی دارای کیسه  “است، زماونی که یک دونه‌سوم کیسه پر شد اون را عوض بنمایید.

۲۲. اونداختن برخی وسایل خاص درون ماشین ظرف‌‌شویی ماشین ظرف‌شویی برای شستن برخی وسایل یا دستگاه‌ها ماونند رنده یا سیرخردکن مناسب نیست. سیر بسیار چسبنده  “است و ممکن  “است مقدار کمی از اون درون سوراخ‌های این وسایل باقی بماوند و در این صورت میبایست اونها را از درون سوراخ‌ها بتراشید. بنابراین، این دستگاه‌ها را با دست بشویید.

۲۳. تمیزننمودن دستگاه دفع آشغال ممکن  “است بعضی افراد در منزل خود دستگاه دفع آشغال داشته باشند. اوایل میبایست این دستگاه را مرتب با فشار آب بشویید و برای تازه نگه‌داشتن و رفع بوی بد مقداری یخ خرد یا پوست مرکبات را درون اون بریزید تا به تمیزی تیغه‌ها و رفع بوی بد کمک بنماید.

۲۴. نادیده‌گرفتن ریموت‌ها ریموت‌ها (دستگاه کنترل‌ازراه‌دور) مخصوصا ریموت تلویزیون واقعا پر از میک دونهروب هستند، چون همه افراد منزل از اونها  “استفاده میک دونهنند. هفته‌ای یک دونه بار با مواد ضدعفونیک دونهننده اون را تمیز بنمایید.

۲۵. تمیزننمودن ماشین ظرف‌شویی بعضی اوقات غذاها در فیلتر ماشین ظرف‌شویی گیر میک دونهنند و باعث ایجاد بوی بد درون ماشین می‌شوند. بنابراین، تقریبا هر ماه میبایست فیلتر را دربیاورید، بشویید و یک دونه دور با ماشین کار بنمایید.

تمیز نمودن محل کار و منزل

تمام افراد میبایست به تمیز نمودن (Cleaning) وسایل منزل و محل کار خود اهمیت دهند، چون با تمیز نمودن منزل و محل کار خود باعث حفظ سلامتی خودشاون می شوند و از ابتلا به بیماری های گوناگون جلوگیری می کنند. در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در خصوص اهمیت تمیز نمودن وسایل منزل و محل کار را آماده نموده ایم. با ما همراه شوید.

تمیزنمودن منزل و محل کار از اهمیت بالایی برای حفظ سلامت برخوردار  “است. ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها به دلیل میک دونهروب، باکتری و قارچ‌هایی  “است که در وسایل موجود در منزل و محل کار قراردارند به همین دلیل تمیز نمودن اون‌ها برای زیبایی محل کار و زندگی و نیز کمک به سلامت بدن ضروری  “است.

داونشمنداون با مطالعه بر روی اجسام و وسایل مختلف و بررسی میزاون تجمع میک دونهروب‌ها و باکتری‌ها بر روی اون‌ها به نتیجه‌های زیر دست یافته اوند و زماون تمیز نمودن تقریبی اون‌ها را پیشنهاد میک دونهنند.

درون و خارج دستگاه مایک دونهروفر هر هفته میبایست به طور کامل تمیز شود.

روی خارجی، صفحه نمایش و سایر تجهیزات متصل به کامپیوتر شخصی، لپ تاپ، تبلت، تلفن همراه و سایروسایل الکترونیک دونهی که صفحه نمایش اون‌ها گرم می‌شود به دلیل رشد میزاون زیاد باکتری بر روی اون‌ها میبایست روزاونه تمیز و ضد عفونی شوند.

روی روی میز‌ها میبایست به طور روزاونه تمیز شود و پارچه خشک کننده ظرف‌ها نیز میبایست ه رهفته به طور کامل شسته ضدعفونی و درمجاورت نور خورشید خشک شوند.

شستشو و عوض نمودن ملحفه ها، روتختی، پارچه دوش و پارچه خشک نمودن ظروف، روبالشتی و نیز رویه لحاف و پتو میبایست هرهفته اونجام شود، چون سلول‌های مرده پوست بدن اونساون و نیز مو‌های ریخته می‌تواونند زمینه ساز ابتلای اونساون به بیماری شوند.

افزون بر شستشوی روبالشتی هر هفته، هرسه ماه یک دونهبار نیز میبایست خود بالش شسته و به طور کامل خشک شود.

یک دونهی از مکاون‌هایی که روزاونه میبایست شسته و ضدعفونی شود خدمات بهداشتی ودوش  “است که به دلیل محیط خیس خود می‌تواونند زمینه ساز ابتلای اونساون‌ها به بیماری‌های مختلف حتی واگیردار شود.

خالی نمودن سطل آشغال

اولین کاری که شما میبایست اونجام بدهید این  “است که یک دونه سطل آشغال در دفترکارتاون قرار دهید و ترجیحا نزدیک دونه به میز کار شما باشد تا دسترسی شما به اون راحت تر باشد وتمام برگه های باطله مثل کپی، پرینت ، برگه ها و اسنادی که قدیمی هستند و دیگر نیاز به اونها ندارید و روزنامه ها ، آگهی ها و مجله های قدیمی رو کاملا دور بریزید.

تقسیم بندی کشوهای کمدها

کشوهای کمدتاون را بر اساس وظایف،کارها و بخش های مختلفی که در شرکت تمیزدون وجود دارد تقسیم بندی بنمایید. برای مثال کشوها برای نگهداری چیزهایی ماونند فاکتورها، سفارشات کاری، تخمین ها، اطلاعات فراه حلنده، مشخصات محصول و مشخصات مشتری، صورت حساب مشتری، صورت حساب پرداخت، پرونده های مشتری و … مناسب هستند و اون ها را با  “استفاده از زدن برچسب نام گذاری بنمایید و درون هر کشو اسناد و فایل های مخصوص به اون بخش را قرار دهید. و می‌تواونیم برای حفظ ترتیب برگه ها از گیره کاغذ  “استفاده نماییم. این کار نه تنها باعث رعایت نظم و مرتب بودن هر چه بیشتر می‌شود، بکثیفی مزیت های دیگری هم برای شما دارد.

از جمله این که چون همه اسناد و مدارک در جایگاه مخصوص خود قرار دارند شما برای دست یابی به اون ها زماون کمتری را  “استفاده می‌بنمایید و دچار سردرگمی و آشفتگی نمی شوید.

دور نمودن وسایل غیرضروری

وسایل غیر ضروری را روی میز کارتاون قرار ندهید خیلی از افراد فکر می کنند که در صورتتمام وسایلی را که احتمال می دهند که به اونها نیاز پیدا خواهند نمود را روی میز بگذارند به کار اونها کمک خواهند نمود چون دسترسی به اونها راحت می شود و یا برای مثال هدایایی که از دوستاون خود برای مناسبت های مختلف می گیرید را بهتر  “است که روی میز کار خود قرار ندهید  و میز کار خود را به موزه تبدیل نبنمایید چون اینکار نه تنها به شما کمکی نخواهد نمود بکثیفی باعث کاهش تمرکز و آشفتگی بیشتر شما خواهد شد.

تهیه دفتر یادداشت

یک دونه دفتر تهیه بنمایید برای نوشتن یادداشت ها، جلسات، ملاقات های کاری  و کارهایی که میبایست کنید بجای اینکه اون ها را روی تکه  کاغذهای کوچک بنویسید و روی کامبیوتر ، میز یا دیوار بچسباونید.

تعیین مکاون برای خودکارهای اضافه

از داشتن خودکارهای اضافی و زیاد که نیاز ضروری به اونها ندارید خودداری بنمایید. برای مثال بعضی از کارمنداون  ۱۹مدل خودکار بروی میز خود دارند در صوتیک دونهه تنها ۳ کار برای اونجام دادن دارند بهتر  “است که برای خودکارهای اضافی یک دونه مکاون جدا در نظر بگیریم و در صورت نیاز از اون ها  “استفاده نماییم.

اونباشته ننمودن پوشاک های کثیف

در صورت در محل کار خود دوش دارید پوشاک های کثیف خود را اونباشته و نگه داری نبنمایید بکثیفی اون ها را به منزل ببرید و بشویید و یا به خشکشویی تحویل دهید.

نگهداری از اشیا کوچک

برای نگه داری اشیا و وسایل کوچک که مورد نیاز هستند و گم شده اون ها ما را گیج و سردرگم می بنماید میشود از جعبه های رومیزی و جیب های دیواری  “استفاده بنمایید. و این یک دونه ایده ی بسیار خوب  “است.

ذخیره اسناد بصورت الکترونیک دونهی

برای جلوگیری از تولید و اونباشته شدن اسناد مورد نیاز بصورت برگه و کاغذ که هم فضای زیادی را اشغال می کنند و در نتیجه منجر به نامناسب شدن ظاهر دفتر کارتاون می شود میشود اسناد را بصورت الکترونیک دونهی ذخیره بنمایید و از فضای ابری موجود در درون کامپیوتر ها  “استفاده نمایید.

کارشنراحت و به افراد به ویژه خاونواده‌هایی که دارای کودکاون خردسال، افرادسالمند یا مبتلا به آلرژی و آسم هستند توصیه میک دونهنند به جای  “استفاده از محصول‌های شیمیایی نامفید برای اطراف به منظور تمیز و ضدعفونی نمودن سطوح و وسایل مختلف می‌تواونند از ترکیب آب و سرکه سفید  “استفاده کنند.

در زماون تمیز نمودن منزل و محل کار  “استفاده از دستکش، ماسک، پوشاوندن مو‌ها با کلاه،  “استفاده از کلاه و کفش پوشیده توصیه می‌شود. بهتر  “است برای کاهش خطر بروز آلرژی و ورود گرد وخاک به بینی در و پنجره‌ها باز شود.

در صورت ابتلا به آلرژی برای تمیز نمودن منزل و محل کار از دیگراون کمک بگیرید و از اونجام گردگیری و تمیز نمودن وسایل با مواد تمیز کننده شیمیایی اجتناب بنمایید.

مخلوط نمودن مواد شیمیایی مختلف با ترکیب‌های اسید و باز هم می‌تواوند سبب تولید گاز‌های مرگبار و بروز شوک اونافلاکسی و حتی مرگ ناگهاونی شود به همین دلیل رعایت اقدام‌های ایمنی و خواوندن دستور  “استفاده از محصول تمیز کننده شیمیایی درصورت  “استفاده ضروری  “است.

در زماون گردگیری و تمیز نمودن وسایل منزل و محل کار، اجاق گاز، بخار آبی وسایر وسایل اشتعال زا را خاموش بنمایید وخوراکی‌هایی را از دسترس دوربنمایید تا آلوده نشوند.

تمیز نمودن فضای یخچال هر ماه میبایست اونجام شود، مهمترین قسمتی که دریخچال میبایست تمیز شود جامیوه‌ای  “است که می‌تواوند تا ۷۵۰ برابر میزاون مجاز باکتری ومیک دونهروب درخود نگه دارد.

شستشوی فرش، فرش یا فرشچه هر ۶ الی ۱۲ ماه به ویژه در صورت با کفش برروی اون‌ها راه می‌روید. کارشنراحت درپژوهش‌های خود دریافتند فرش‌ها می‌تواونند تا حدود ۲۰۰ هزارباکتری در هراینچ مربع داشته باشند به همین دلیل شستشوی منظم اون‌ها برای حفظ سلامت اهمیت فراواونی دارد.

در آشپزمنزل، اجاق گاز، هود، مایک دونهروو، میز غذاخوری، یخچال، درون و روی کابینت‌ها و ازهمه مهتر اطراف سینک ظرفشویی میبایست در بازه‌های زماونی منظم تمیز شوند تا میزاون ابتلای اعضای خاونواده به بیماری‌های مختلف کاهش یابد.

درمحل کار، توصیه می‌شود پرسنل خدمات از پارچه‌های دارای ماده ضد باکتری برای تمیز نمودن وسایل کارکناون  “استفاده کنند تا به این ترتیب بیماری از فردی به فرد دیگر سرایت نبنماید.

“استفاده از کیسه آشغال و عوض نمودن منظم اون برای سطل آشغال کارکناون،  “استفاده از نور خورشید و وجود پنجره‌های بزرگ در سازماون برای ضدعفونی نمودن فضای درون، شستشو و ضدعفونی نمودن خدمات بهداشتی عمومی و نیز  “استفاده از لیواون شخصی هر فرد برای نوشیدن آب و سایرنوشیدنی‌ها می‌تواوند خطرابتلا به بیماری‌ها را کاهش دهد.

تمیزکاری و تمیز نمودن

از پارچه تمیز و خیس به همراه الکل، مواد ضد عفونی  یا مواد مایع شستشو  مناسب میشود برای تمیز نمودن کامبیوتر، موس، کیبورد، تابلوها، قاب عکس و میزکارتاون  “استفاده بنمایید.

از بین بردن کثیفی های روی میز

برای از بین بردن کثیفی هایی که بخاطر میل نمودن چای یا قهوه پشت میز کارتاون ایجاد شده  “است میشود از پارچه تمیز به همراه آب گرم  “استفاده نمایید.

از بین بردن کثیفی ها با الکل

برای از بین بردن کثیفی های خودکار، جوهر،ماژیک دونه از پارچه تمیز به همراه الکل  “استفاده بنمایید.(الکل را چند دقیقه بر روی موضع مورد نظر قرار دهید و سپس شست و شو را کنید.)

گرد گیری اشیا و سایر وسایل

مبلماون، مبلماون، گلداوناون، دیوارها، پرده ها، قفسه ها,بیرون و درون کشوها، کتابمنزل، درها و پنجره ها را با پارچه تمیز و خیس تمیز و گردگیری بنمایید. در صورت مجلات، کتاب ها، جزوه ها و یا براه حلورها را برای خواوندن اونتظارات مشتریاون به نمایش گذاشته اید برای خواوندن میبایست تمیزو مرتب باشند و عاری از هرگونه گرد و غبار باشد بنابراین با  “استفاده از پارچه خشک و تمیز این موارد را تمیز بنمایید.  مواد خراب، کثیف و قدیمی را بردارید.

تمیز نمودن کف اداره

کف اتاق ها را با طی به همراه مواد مایع شستشو مناسب، ضد عفونی کننده ها، الکل ویا وایتکس تمیز بنمایید.

تمیز نمودن کامپیوتر، پرینتر و اسکنر

کامپیوتر، پرینتر، دستگاه های اسکنر و کپی از موارد مهم در دفترکار هستند و نقش ستون فقرات اداره را دارند بنابراین در تمیزی و تمیزکاری اون میبایست دقت نمود و نگذارید که گرد و غبار چرب روی اونها بنشیند بنابراین میبایست با  “استفاده از پارچه خیس  بصورت زود به زود و سریع اون ها را تمیز بنمایید و ماونع از تجمع گرد و غبار بروی اون ها شوید چون در این صورت تواون دستگاه شما کم میشود و مجبور می شوید که  هزینه بنمایید و دستگاه جدید تهیه بنمایید بنابراین  رعایت تمیزکاری در محیط کار در کاهش هزینه ها هم به شما کمک می بنماید و با رعایت اون طول عمر دستگاه خود را نیز افزایش می دهید.

نخوردن غذا در محل کار

از خوردن غذا در دفتر خود خودداری بنمایید علاوه بر اینکه تمیزکاری دفتر شما را تحت الشعاع قرار می دهد بکثیفی باعث ایجاد بوی نامطبوع می شود و و همکاراون شما اتاق شمارا ترک خواهند نمود و یا در صورت به دلیلی غذایتاون را در محل کارتاون میل نمودید سریعا ظرف اون را از محل کارتاون خارج بنمایید وبه آشپزمنزل اونتقال دهید.

تمیز نمودن توالت

دستشویی را ضد عفونی بنمایید. نه تنها برای دفتر و یا شرکت تمیزدون تمیز، بکثیفی برای ایمنی کارکناون، کارمنداون و مشتریاون شما لازم  “است. توالت ها یک دونه مکاون عمومی  “است و میبایست هر روز تمیز شوند برای اونجام این کارظرف توالت را با یک دونه تمیز کننده و ضد عفونی کننده تمیز بنمایید همجنین برس توالت. صندلی، درب، دور خارج از ظرف، مخزن و پایه توالت را با ضد عفونی کننده تمیز بنمایید.  “استفاده از ضدعفونی کننده برای حفظ طراوت توالت ضروری می باشد. از مایع دستشویی، پارچه کاغذی و دستگاه خشک کن در توالت محل کارتاون میشود  “استفاده بنمایید.

تمیز نمودن درزها و شکاف ها

وسایل الکترونیک دونهی  و حساسی را که به راحتی تمیز نمی‌‌شوند ماونند درزها و شکاف های صفحه کلید کامپیوترتاون و درز موجود بر روی موس و یا دریچه های سایر وسایل الکترونیک دونهی را با یک دونه پارچه نرم با یک دونه اسپری ضد عفونی خیس بنمایید.

تمیز نمودن یخجال و فریزر

یخچال و فریزری که در آشپزمنزل محل کارتاون هست را تمیز و سازماوندهی بنمایید. یک دونه نکته را در نظر بگیرید که هر هفته غذای قدیمی را بیرون بریزید و درون اون را با یک دونه  ریمل مایع ضدعفونی بنمایید. و سینک ها، قفسه ها و کابینت های آشپزمنزل را با مواد مایع شستشو مناسب و ضد عفونی کننده ها تمیز و تمیزکاری بنمایید.

تمیز نمودن مایک دونهروویو

درون مایک دونهروویو را با یک دونه پارچه ضدعفونی بنمایید. این میبایست بخشی از تمیز نمودن دفتر روزاونه شما باشد، چون تمیز نمودن مایک دونهروویو می تواوند سخت و دشوارشود برای تمیز نمودن دفعه سپس در صورت برای مدت طولاونی مدت نشسته بماوند.  ظروف را هر روز تمیز بنمایید و ظروف را برای جلوگیری از کپک زدن میبایست سریعا پس از میل غذا تمیز نمود.

تمیز نمودن پارچه های دستی

پارچه های دستی و ظروف را بطور منظم بشویید و اسفنج های ظرف را به صورت دلخواه جایگزین بنمایید.

جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع

سطل آشغال دفتر کارتاون، دستشویی، آشپزمنزل و دوش را در صورت پر شدن سریعا خالی بنمایید و از ماوندن آشغال بصورت طولاونی مدت در سطل آشغال خودداری بنمایید چون علاوه بر اینکه باعث ایجاد بوی نامطبوع در محیط کاری شما می شود باعث بروز میک دونهروب ها می‌شود که یک دونهی از عوامل بیماریهای مختلف  “است.

تمیز نمودن شیشه و آینه ها

تمیز نمودن اثر اونگشت و سایر کثیفی ها از پنجره ها و آینه ها با  “استفاده از پارچه خیس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.