راهکارهای بی شماری برای تمیز نمودن

نظافتچی
نظافتچی

راهکارهای بی شماری برای تمیز نمودن منزل وجود دارد که ممکن  “است با تمامی اونها آشنا نباشیم. بسیاری از این راه حل ها به وسیله ی ابزارهای ساده ای اونجام می گیرند که در همه ی منزل ها قابل دسترسی هستند.

شاید اونتظار نداشته باشید چنین وسایلی بتواونند در تمیز نمودن منزل به شما کمک کنند. در ادامه ی پست چند ترفند کاربردی برای تمیزکاری منزل ارائه می شوند که به سرعت قابل اجرا هستند.

۱ .  تمیز نمودن با لیمو

اکثر مردم به مفید بودن لیمو برای بدن ایماون دارند، ولی خیلی از اونها به کاربردهای این میوه در زمینه تمیزکاری منزل واقف نیستند. میشود به سادگی و با فشردن لیمویی در ماکروویو و راه حلن نمودن اون مایک دونهروویو خود را از تمیزی برق بیندازید. از کاربردهای دیگر لیمو می تواون به تمیز نمودن وسایل چوبی مثل تخته آشپرمنزل، سطوح مسی، از بین بردن بوی ظروف پل “استیک دونهی و تمیزنمودن مخلوط کن اشاره نمود.

۲ .  تمیز نمودن با روغن نارگیل

روغن نارگیل  “استفاده های بی شماری دارد. برای افرادی که به محصولات لبنی علاقه ای ندارند، این روغن جایگزینی عالی محسوب می شود و علاوه بر این کاربردهای اون در سلامت و زیبایی نیز شناخته شده  “است. روغن نارگیل در امورات منزل نیز قابل به کارگیری ست،  می تواون برای جلوگیری از چسبیدن خاک به وسایل باغباونی، جلا دادن لوازم خاونگی، تمیز نمودن دوش و واون دوش و نرم و خیس نگه داشتن چرم از اون  “استفاده نمود.

۳ .  تمیز نمودن با خمیر دنداون

قدرت تمیز کنندگی خمیردنداون تنها محدود به تمیز نمودن دهاون و دنداون نیست، میشود از اون برای تمیز نمودن برخی لوازم خاونگی نیز  “استفاده بنمایید. لک زدایی فرش و فرش یک دونهی از این کاربرد ه “است. با خمیر دنداون میشود از شر کثیفی های مداد شمعی از روی دیوار خلاص شوید و ظروف شیشه‌ای، برخی ظروف و حتی کلیدهای پیاونو را تمیز بنمایید. از کاربردهای دیگر این ماده می شود به برق اونداختن و تمیزسازی رنگ ها، تمیز نمودن کثیفی های روی کفشهای چرمی، از بین بردن ته نقش های روی لوازم منزل؛ و تمیز نمودن درون ماشین و چراغ های اون اشاره نمود.

۴ .  تمیز نمودن با جوش شیرین

جوش شیرین معمولا تا مدتها در  یخچال بلا  “استفاده می ماوند، اما در حقیقت می تواوند کاربردهای زیادی در تمیزنمودن منزل داشته باشد. میشود کثیفی های روی دیوار را به وسیله ی اون تمیز بنمایید، سینک را تمیز و گرفتگی اون را برطرف بنمایید و کاری بنمایید، که شیارهای سیماونی بین کاشی ها و سرامیک دونه تازه و نو به نظر برسند. به علاوه میشود گاز و فرش ها را با اون تمیز بنمایید و در نهایت؛ رازی که اکثر  مردم نمی داونند این  “است که ریختن یک دونه پیماونه جوش شیرین روی پوشاک ها هنگام شستشو، تفاوت چشمگیری در تمیزسازی اونها ایجاد می‌بنماید.

۵ .  تمیز نمودن با سرکه

سرکه نه تنها طعم غذایتاون را بهتر می‌بنماید, می‌تواوند منزل تاون را هم تمیزتر بنماید. فقط میبایست بداونید چگونه به درستی از اون  “استفاده بنمایید. سرکه کاربردهای زیادی در منزل دارد و یک دونهی از اقلام مهم در لیست تمیز کننده هایی  “است که  در این مقاله ارائه شده اوند. سرکه تمیز نمودن پرده ها و پنجره ها را راحت تر می بنماید، همینطور یک دونه علف کش موثر  “است و گل هایی که تازه چیده شده اوند را تازه نگه می دارد. علاوه بر این, سرکه می تواوند بعضی از لوازم ماونند بشقاب، عینک، قهوه ساز، ماکروویو، دوش، ظروف مسی و خیلی چیزهای دیگر را تمیز و تمیزسازی بنماید.

۶ .  تمیز نمودن با نمک

به کاربردن نمک در منزل داری از قدیم الایام  امری رایج بوده  “است. این ماده علاوه بر  “استفاده در آشپزی برای تمیز نمودن منزل نیز کاربردی  “است. با نمک میشود کثیفی های غذا را از ظروف مختلف، تابه و گاز تمیز بنمایید. همین‌طور می‌تواوند کثیفی های نوشیدنی روی پوشاکتاون را نیز تمیز نموده و بوی بد یخچال را از بین ببرد.

۷ .  تمیز نمودن با مایع ظرفشوی

در صورت فکر می بنمایید مایع ظرفشویی فقط به درد تمیزنمودن بشقاب ها میخورد بهتر  “است کمی افکارتاون را عوض نمودن دهید. مایع ظرفشویی یک دونهی از اونعطاف پذیرترین مایع شستشو ها و تمیز کننده ه “است. هماونقدر که می‌تواوند کفپوش ها را تمیز بنماید، تمیز کننده‌ی خوبی برای کثیفی های روغنی روی پوشاک هم هست. مایع ظرفشویی می‌تواوند به خوبی سطوح مختلف را تمیز نموده و در شستن نورگیرها، تمیزسازی لوازم خاونگی، کابینت آشپزمنزل و شیشه نیز به کار رود.

۸ .  تمیز نمودن با اسپری مو

جدا از ثابت نگه داشتن موها؛ اسپری مو کاربرد های خیلی گسترده تری نیز دارد که شاید از اونها باخبر نباشید. اسپری های مو میتواونند برای افزایش طول عمر پرده‌ها،  کاردستی های کودکاون و گلها به کاربرده شود. همینطور وسیله خوبی برای تمیز نمودن کثیفی های جوهر از روی پوشاک ه “است. (این ترفند را یک دونهی از مشتریاون تمیزکاری منزل شعبه شرق تهراون ما برایماون ارسال نموده  “است.)

به جز این ترفند های مفید؛ میشود صرفا با تمیزسازی منزل از لوازم غیر ضروری ظاهر منزل تاون را بهبود ببخشید.. حتی در صورت منزل تمیز باشد، شلوغ و نامنظم بودن می تواوند باعث شود کثیف به نظر برسد. .عالی ترین راه برای خلاص شدن از این لوازم بلا “استفاده، می تواوند. فراه حل اونها در حراج خاونگی یا فراه حل اونلاین اونها از طریق فیسبوک، اینستدر صورتام و توییتر باشد.

  • نکاتی در رابطه با سطل آشغال

گذشته از هر کاری مقداری جوش شیرین کف سطل بپاشید .تا بوی نامطبوع را برطرف بنماید و سپس کیسه را بگذارید.

اطراف کیسه در جداره درون سطل حتما برای جذب رطوبت و بو روزنامه بگذارید.

بهتر هست پوست سبزیجات را در کیسه کوچک تر بریزید و سپس از گره زدن درون سطل قرار بدهید.

سپس از تخلیه سطل حتما از ترکیب برابر سرکه سفید و آب برای تمیز نمودن کف سطل بهرهگیری نموده و با پارچه تمیز بنمایید. .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.