راه‌هایی برای داشتن منزل تمیز

نظافتچی
نظافتچی

این جمله را شنیده‌اید که حال منزل که خوب باشد، حال صاحب‌منزل هم خوب  “است. منزل تکاونی نوروز هماون چیزی  “است که این حس و حال خوش را به شما هدیه می‌بنماید. در این مقاله قصد داریم ترفندهای راحت‌تر شدن منزل تکاونی را یادتاون بدهیم، سخت‌ ترین قسمت منزل تکاونی را باهم مرور نماییم و تمام ریزه‌کاری‌ها و فوت‌وفن داشتن یک دونه منزل مرتب و تمیز با شما به اشتراک بگذاریم.

چند نکته مهم تمیزکاری

۱ .  اونجام دادن خرده‌کاری‌های اساسی به صورت روزاونه

در صورت می‌خواهید دم نوروز چند روزی دستتاون به آشپزمنزل و تمیزکاری اون بند نشود، میبایست هر روز تمیزکاری را کنید. یک دونه پارچه میک دونهروفیبر دم دستتاون داشته باشید و کثیفی‌های چرب و روغنی یا قطره‌های آب را هماون لحظه تمیز بنمایید. تمیزکاری این کثیفی‌ها در هماون لحظه، خیلی راحت‌تر از تمیزکاری اون‌ها سپس از چند ماه  “است. در صورت اشتباهاتی که در زماون ظرف‌شستن مرتکب می‌شوید را بشناسید، سوختگی قابلمه‌ها را به موقع از بین ببرید و پیش از اونباشته شدن کارها به آشپزمنزل نظم دهید، منزل‌تکاونی را با سرعت بالاتری اونجام خواهید داد.

۲ .  منظم اونجام دادن کارهای تکراری

اجازه ندهید کارهای آشپزمنزل روی هم تلنبار شوند. سپس از هر وعده غذایی ظرف‌هایتاون را بشویید و در پایاون روز کف آشپزمنزل را جارو و طی بزنید. و آشغال‌ها را به‌طور منظم دور بریزید و ظروف تمام‌شده مواد غذایی و… را روی هم اونبار نبنمایید. این تمیزکاری روزاونه آشپزمنزل را همیشه تمیز و تمیزیزه نگه می‌دارد و نمی‌گذارد آشپزمنزل مثل بازار شام شود. تمیز نمودن وسایلی مثل دستگاه گریل یا ماکروفر، کار همیشگی شم “است. پس اون را به زماون منزل‌تکاونی موکول نبنمایید.

۳ .  تمیز نمودن کثیفی‌های سمج با جوش‌شیرین

برای اینکه بدون دردسر از شر کثیفی‌های سمج آشپزمنزل خلاص شوید، جوش‌شیرین را امتحاون بنمایید. مقداری جوش‌شیرین را روی کثیفی بریزید، سپس پارچه میک دونهروفیبر نمدار را روی اون بکشید. با این کار کثیفی چربی به‌راحتی از روی روی مورد نظر تمیز می‌شود.

درست  “است که بخشی از کار شما به تمیز نموده کثیفی‌های روغن اختصاص پیدا می‌بنماید، اما شاید برایتاون جالب باشد که با  “استفاده از روغن هم میشود آشپزمنزل‌تاون را تمیز و نو بنمایید.

نکات تمیز نمودن خدمات بهداشتی و دوش

خدمات بهداشتی و دوش ازجمله نقاطی هستند که مرتب خیس می‌شوند و جرم می‌گیرند. برای اینکه این نواحی همیشه تمیز بماونند و کارتاون در منزل تکاونی راحت شود، نکاتی را در اینجا برایتاون آورده‌ایم.

تمیز نمودن خدمات بهداشتی

۱ .  شستشوی هفتگی خدمات بهداشتی و دوش

در صورت می‌خواهید شستن خدمات بهداشتی و دوش به سخت‌ ترین قسمت منزل تکاونی تبدیل نشود، میبایست هر هفته اون‌ها را تمیز بنمایید. هر هفته با مواد مایع شستشو کثیفی‌های دوش و خدمات بهداشتی را از بین ببرید؛ و درنهایت، از پارچه میک دونهروفیبر برای خشک‌نمودن همه‌جا  “استفاده بنمایید. با این راه حل همیشه خدمات بهداشتی و دوش تمیز می‌ماوند و کثیفی و جرمی در این مکاون‌ها ظاهر نمی‌شود.

۲ .  کشف نقاط پنهاون خدمات بهداشتی و دوش

حتما نقاط پنهاون دوش و خدمات بهداشتی را پیدا نموده و تمیز بنمایید. پشت سینک راه حلویی، اطراف شیر آب، پشت درب دوش و دستشویی و جامسواکی ازجمله جاهایی هستند که کمتر کسی به تمیز نمودن اون‌ها توجه می‌بنماید.

موقع تمیز نمودن خدمات بهداشتی و دوش ریزبین باشید و کوچک‌ترین نقطه را از دست ندهید. تنها در این حالت  “است که جرم‌های همه‌جا تمیز می‌شود و کثیفی‌ها روی هم اونباشته نمی‌شوند.

نکات تمیز نمودن اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی هماون جایی  “است که جمع‌های خاونوادگی شباونه در اون شکل می‌گیرد. البته این اتاق برای مهماونی‌های دوستاونه هم  “استفاده می‌شود. تمیز نمودن این اتاق به‌اوندازه بقیه جاهای منزل سخت نیست، بااین‌وجود، یادگرفتن تکنیک دونه‌های تمیز نمودن اتاق پذیرایی برای سبک‌تر شدن منزل تکاونی نوروز کمکتاون می‌بنماید.

تمیز نمودن اتاق پذیرایی

۱ .  تمیز نمودن گرد و غبار پنهاون‌شده در اتاق

برای اینکه گرد و غبار روزها و ماه‌ها در اتاق پذیرایی اونباشته نشود، بهتر  “است هر هفته این اتاق را گردگیری بنمایید. موقع گردگیری، اول به سراغ مبل‌ها بروید و پشت کوسن‌ها، لای درزهای مبلماون و کل نقاطی که ممکن  “است گرد و خاک به اون رسیده باشد را غبارروبی بنمایید. سپس مبل را جابجا بنمایید و زیر پایه‌ها و جاهایی که کمتر به چشم می­‌آیند را تمیز بنمایید. سپس هم سراغ سرامیک دونه و پارکت بروید و همه جا را برق بیندازید.

تمیز نمودن فرش و فرش هم اصول خود را دارد و نمیبایست منزل‌تکاونی را بدون تمیزسازی اونها تمام شده تلقی بنمایید.

۲ .   “استفاده از ابزارهای مناسب برای غبارروبی

اغلب افراد از طی‌های نخی و غبارروب­های دسته‌دار برای گردگیری پذیرایی  “استفاده میک دونهنند، درحالیک دونهه، این ابزارها اون‌چناون‌که میبایستوشاید کارآمد نیستند. این لوازم به‌جای جذب گرد و غبار، اون‌ها را به اطراف پرتاب میک دونهنند.

پیشنهاد می­نماییم به‌جای لوازم متداول غبارروبی، از پارچه‌های میک دونهروفیبر  “استفاده بنمایید. این پارچه‌ها گرد و خاک را به‌خوبی جذب میک دونهنند. اما یادتاون نرود که تمیز نمودن منزل، همه چیز نیست و شما میشود با به کار گرفتن اصول دکوراسیون و فنگ‌شویی، از سال جدید با حال بهتری در منزل‌تاون زندگی بنمایید.

نکات تمیز نمودن اتاق‌ خواب

در صورت می‌خواهید از شر آلرژن­ها و کنه‌های گرد و غبار در اماون بماونید، میبایست محل خواب و  “استراحتتاون را همیشه تمیز نگه‌دارید. با ما همراه باشید و نکات تمیز نگه‌داشتن اتاق‌خواب را یاد بگیرید.

تمیز نمودن اتاق خواب

۱ .  شستشوی ملحفه‌ها و روبالشی‌ها

عالی ترین راه تمیز ماوندن محل خوابتاون این  “است که هر هفته ملحفه‌ها روبالشی‌هایتاون را بشویید. در صورت زماون کافی برای شستشوی هفتگی ملحفه­ها و روبالشی­ها ندارید، حداقل دو بار در سال را برای کار در نظر بگیرید. باور بنمایید هیچ کاری مهم­تر از این نیست که در محلی تمیز و تمیزیزه  “استراحت بنمایید و شب را به صبح برساونید.

۲ .  منظم نمودن ۱۰ دقیقه‌ای تخت خواب

هر روز ۱۰ دقیقه وقت بگذارید و اتاق‌خوابتاون را مرتب بنمایید. وسایلی که  “استفاده نموده‌اید را سرجایشاون بگذارید و پوشاک‌های روی تخت و مبل را سروساماون دهید. شاید اوایل اونجام این کار برایتاون سخت باشد، اما به‌اوندازه‌ای اون را تکرار بنمایید که تبدیل به عادت همیشگی‌تاون شود.

یادتاون باشد که این کار ماونع از به‌هم‌ریختگی و آشفتگی بیش‌ازحد اتاق‌خوابتاون می‌شود و راحت‌تر میشود وسایلتاون را پیدا بنمایید. یادتاون نرود که منزل‌تکاونی فقط تمیز نمودن نیست. شما میبایست به شکلی دکوراسیون منزل‌تاون را طراحی بنمایید که اونرژی بهتر در گوشه گوشه منزل جریاون پیدا بنماید. دکوراسیون اتاق خواب تاثیر زیادی بر روحیه و آرامش شما می‌گذارد.

۳ .  رسیدگی به جزئیات

تمیز نمودن اتاق خواب بدون رسیدگی به کمد دیواری یا کمد پوشاک‌ها معنایی ندارد. برای تمام نمودن پرونده اتاق‌خواب میبایست از کلیات کمدها و دیواره‌هایشاون گررفته، تا جزئیات وسایلی که در اونها قرار دارد را مورد توجه قرار دهید. پوشاک‌های لک شده را برق بیندازید، کفش‌هایی که این یک دونه سال پوشیده‌اید را تمیز بنمایید، به وسایل درون کمد سر و ساماون دهید و خلاصه همه جزئیات را مورد توجه قرار دهید.

۴ .  به اتاق بچه‌ها سر و ساماون دهید

نظم‌دهی اتاق کودکاون اصول خود را دارد. برای اینکه منزل‌تکاونی را تمام شده تلقی بنمایید، میبایست نبعضی اوقات به اسباب‌بازی‌ها و کتاب‌هایی بیندازید که دیگر کودکتاون به اونها نیازی ندارد. پوشاک‌های مازاد را هم همراه اونها بسته بندی بنمایید و به کساونی که می‌شناسید بدهید. یادتاون نرود که منزل‌تکاونی به معنای دور ریختن وسایل مازاد و تولید آشغال بیشتر نیست. شما میشود وسایل اضافی منزل را در پایاون سال با کساونی که می‌شناسید قسمت بنمایید.

برای مرتب نمودن اتاق کودکاون، اول وسایل اضافی را بیرون بیاورید، سپس با  “استفاده از جعبه‌ها، شلف‌ها و نظم دهنده‌ها، همه چیز را طبقه‌بندی بنمایید.

آماده نمودن وسایل تمیزکاری منزل

سپس از مرور نکات تمیز نگه‌داشتن منزل، وقتش رسیده که منزل تکاونی را شروع نماییم. اولین کار، آماده نمودن وسایل مورد نیاز برای تمیزکاری  “است. نیازی نیست به دنبال لوازم گراون‌قیمت بروید، همین‌که وسایلی که اونتخاب می‌بنمایید کارتاون را راه بیندازد کافی  “است.

۱ .  پارچه‌های میک دونهروفیبر پارچه‌های میک دونهروفیبر ضروری‌ترین لوازم مورد نیاز برای تمیزکاری منزل هستند. این پارچه‌ها کارایی بیشتری نسبت به اسفنج و پارچه‌های پارچه‌ای دارند و تقریباً ۹۹ درصد از کثیفی‌ها را تنها با آب از بین می‌برند. از طرفی، پارچه‌های میک دونهروفیبر قابل شستشو هستند و میشود اون‌ها را چندین و چند بار  “استفاده بنمایید.

۲ .  اسپری‌های دست‌ساز

سخت‌ترین قسمت منزل تکاونی تمیز نمودن کثیفی‌های سمج از روی قسمت‌های مختلف  “است. اسپری‌ها دست‌ساز هماون چیزی هستند که این کثیفی‌ها را در یک دونه چشم به هم زدن از بین می‌برند. مراقب باشید که در منزل‌تکاونی امسال سراغ تمیز کننده‌های خطرناک نروید و از سرکه و تمیزکننده‌های طبیعی بیشتر کمک بگیرید.

برای منزل تکاونی دو اسپری دست‌ساز نیاز دارید. یک دونه اسپری که از ترکیب آب و سرکه سفید درست‌شده و یک دونه اسپری که علاوه بر سرکه و آب، حاوی مقداری صابون مایع  “است. این اسپری دست‌ساز، ماونند اسپری چندمنظوره عمل می‌بنماید و تمام کثیفی‌ها را از بین می‌برد.

۳ .  یک دونه سبد برای حمل لوازم

برای اینکه بتواونید به‌راحتی به وسایل تمیزکننده دسترسی داشته باشید، بهتر  “است اون‌ها را در یک دونه سبد بگذارید. این سبد میبایست حاوی یک دونه اسپری چندمنظوره، اسپری‌های دست‌ساز، شیشه‌شور، پارچه‌های میک دونهروفیبر و یک دونه جفت دستکش پل “استیک دونهی باشد.

مروری بر سخت‌ ترین قسمت منزل تکانی

به نظرتاون سخت‌ ترین قسمت منزل تکاونی کدام  “است و همه از اونجام دادن اون طفره می‌روند. با ما همراه باشید و با بعضی از سخت‌ترین بخش‌های منزل تکاونی آشنا شوید.

فوت و فن‌های تمیز نمودن خدمات بهداشتی و دوش

صفر تا صد تمیز نمودن منزل

۱ .  تمیز نمودن لوسترها

درخشندگی و جذابیت لوستر چشمتاون گرفته و اون را خریده‌اید، اما پس از چند ماه نور لوستر کم شده و راه حلنایی سابق را ندارد. شاید دلیلش جمع شدن گرد و غبار روی لامپ‌ها و کریستال‌های آویز لوستر باشد. یک دونهی از سخت‌ ترین قسمت منزل تکاونی شروع شد. لوستر را خاموش بنمایید. روی زمین یک دونه تکه پل “استیک دونه پهن بنمایید تا فضای زیر لوستر را بپوشاوند.

حالا اسپری دست‌ساز حاوی سرکه و آب و یک دونه پله بیاورید. روی پله بروید و محلول را روی تک‌تک قسمت‌های لوستر اسپری بنمایید. به‌اوندازه‌ای این کار را ادامه دهید که هیچ ردی از گرد و خاک روی لوستر باقی نماوند. پس از چند دقیقه که لوستر خشک شد اون را راه حلن بنمایید. می‌بینید که راه حلنایی و درخشندگی همیشگی‌اش برگشته  “است و از پس سخت‌ ترین قسمت منزل تکاونی هم برآمده‌اید.

۲ .  تمیز نمودن کثیفی‌های مقاوم چربی

فکر نمودید سخت‌ترین قسمت منزل تکاونی را پشت سر گذاشته‌اید، نه! هنوز با کثیفی‌های سمج چربی و گرد و خاک بالای یخچال، درون فر و مایک دونهروفر و روی کابینت‌ها دست‌وپنجه نرم ننموده‌اید. برای تمیز نمودن این کثیفی‌ها میبایست از ترفندهای منزل تکاونی حرفه‌ای کمک بگیرید.

ابتدا یک دونه پارچه میک دونهروفیبر یا اسفنج را خیس بنمایید. حالا اون را به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثاونیه در مایک دونهروفر بگذارید. روی کثیفی‌ها اسپری چندمنظوره بپاشید. سپس دستکش پل “استیک دونهی‌تاون را بپوشید و پارچه را بردارید و کثیفی را تمیز بنمایید. در صورت کثیفی سرسختی به خرج داد، چند دقیقه پارچه گرم را روی اون نگه‌دارید تا کثیفی نرم شده و تمیز شود.

۳ .  تمیز نمودن کف زمین

چه ایده‌ای برای تمیز نمودن گرد و خاک و کثیفی‌های کف زمین دارید؟ آیا هنوز هم تصور می‌بنمایید که طی‌های دسته‌دار قدیمی عالی ترین اونتخاب هستند؟ برای بعضی‌ها اینکار سخت‌ ترین قسمت منزل تکاونی  “است.

پیشنهاد می‌نماییم این بار از طی زمین‌شوی مخزن دار حاوی اسپری برای تمیز نمودن  “استفاده بنمایید. درون مخزن این طی‌ها میشود مواد تمیز‌کننده بریزید و هم‌زماون با اسپری نمودن مواد، طی را روی روی مورد نظر بکشید. پس از چند دقیقه، کف زمین برق می‌افتد و خبری از کثیفی نخواهد بود.

۴ .  تمیز نمودن آینه‌ها و سطوح شیشه‌ای

تمیز نمودن آینه‌ها و سطوح شیشه‌ای هم یک دونهی از سخت‌ترین قسمت‌های منزل تکاونی  “است. چون همیشه رد آب و بخار آب روی سطوح شیشه‌ای می‌ماوند و به‌سختی می‌تواون این رد را تمیز نمود. مشکلی که اغلب افراد موقع تمیز نمودن این نواحی با اون مواجه هستند، باقی ماوندن کرک‌های پارچه روی شیشه یا آینه  “است.

برای برطرف نمودن این مشکل، به‌جای پارچه‌های پارچه‌ای و… از پارچه‌های میک دونهروفیبر  “استفاده بنمایید. این پارچه‌ها کثیفی‌ها ا به‌خوبی تمیز میک دونهنند و هیچ ردی از اون‌ها روی آینه باقی نمی‌ماوند.

۵ .  تمیز نمودن دوش و دستشویی

باوجوداینکه همه قسمت‌های منزل تکاونی سخت  “است، اما همیشه سخت ترین قسمت منزل تکاونی تمیز نمودن خدمات بهداشتی و شستن توالت  “است. برای اینکه بتواونید زودتر خدمات بهداشتی را تمیز بنمایید و از شر بوی بد اون راحت شوید، پیشنهاد می‌نماییم به دنبال محلول‌های ضدعفونیک دونهننده حاوی اسید هیدروکلریک دونه رقیق‌شده باشید. این محلول‌ها حتی قدیمی‌ترین کثیفی‌ها و جرم‌های خدمات بهداشتی را تمیز میک دونهنند.

ابتدا مقداری از ضدعفونیک دونهننده را درون ظرف توالت بریزید و با فرچه اون را تمیز بنمایید. سپس دستکش پل “استیک دونهی بپوشید و بیرون سنگ را با اسفنج آغشته به ضدعفونیک دونهننده تمیز بنمایید. درنهایت همه‌جا را با آب بشویید و سیفون را بکشید. از این محلول میشود برای تمیز نمودن کثیفی‌های سینک راه حلویی و واون دوش هم  “استفاده بنمایید.

۶ .  تمیز نمودن کثیفی‌های آب و صابون روی در و دیوار دوش

هرچقدر هم که مراقب باشید، درنهایت آب و صابون خودشاون را به در و دیوار دوش می‌رساونند و همه جا کثیفی می‌اوندازند. برای تمیز نمودن این کثیفی‌ها میشود از اسپری‌های چندمنظوره  “استفاده بنمایید. البته درصورتیک دونهه کثیفی صابون حاوی صابون هم باشد، به این راحتی‌ها نمیشود از شر اون راحت شوید. در این حالت میبایست دست به دامن تیغ شوید. با تیغ به‌آرامی کثیفی را از روی در و دیوار دوش تمیز بنمایید. این مرحله خودش به‌تنهایی بس  “است که، تمیز نمودن دوش را به سخت‌ترین قسمت منزل تکاونی تبدیل بنماید.

برای اینکه از دست این کثیفی‌ها راحت شوید و دیگر رد و نشاونی از اون‌ها روی در و دیوار دوش نبینید، پیشنهاد می‌نماییم به‌جای صابون‌های جامد از شامپو بدن  “استفاده بنمایید. شامپو بدن تمیزکنندگی‌اش ماونند صابون معمولی  “است، اما هیچ رد و نشاونی روی در و دیوار یا واون از خودش به‌جا نمی‌گذارد.

۷ .  جمع‌نمودن موی حیواونات خاونگی

ریزش موی حیواون خاونگی‌تاون کلافه کننده  “است و چاره‌ای برایش پیدا ننموده‌اید! نظرتاون درباره غلتک چسبنده چیست؟ با کمک این غلتک میشود موهای حیواون خاونگی‌تاون را از روی مبل، روی زمین و همه‌جا جمع بنمایید. هر بار که غلتک پر از مو شد، میشود ورق چسباون روی اون را عوض بنمایید تا چسبندگی اولیه‌اش حفظ شود.

۸ .  تمیز نمودن سطوح چوبی

هر کاری می‌بنمایید سطوح چوبی که دارید تمیز و براق نمی‌شوند، این بار شمع را امتحاون بنمایید. یک دونه شمع پهن را در یک دونه جوراب بلند زناونه قرار دهید. حالا این جوراب را روی زمین یا سطوح چوبی که می‌خواهید حالت واکس‌زده و براق داشته باشند بکشید.

۹ .  تمیز نمودن پنجره‌ها

برای عده‌ای قسمت سخت منزل تکاونی تمیز نمودن پنجره‌ها  “است. برای این کار میشود از جوراب  “استفاده بنمایید. جوراب‌ را ماونند دستکش بپوشید. حالا اون‌ را در محلول حاوی سرکه و آب خیس بنمایید. درنهایت، کثیفی‌ها و کثیفی‌های پنجره‌ها را تمیز بنمایید.

۱۰ .  از بین بردن بوی بد آشپزمنزل

برای از بین بردن بوی آشپزمنزل میشود از پوست نارنج یا پرتقال کمک بگیرید. چندتکه پوست پرتقال یا پوست نارنج را خرد بنمایید و در آشپزمنزل بگذارید. با این کار بوی خوش زندگی به منزل‌تاون برمی‌گردد و بوی بد از بین می‌رود.

ترفند منزل داری که مورد نیاز هر خاونوم خونه ای هست

نکات مهم منزل داری راز های جالب زناون منزل دار

نکات مهم منزل داری رازهای جالب زناون منزل دار گوشه کنار دنیا

در این قسمت از گلدن گپ به چند مورد از مهم ترین نکات در منزل داری و تمیز نمودن منزل پرداخته ایم که باعث می شود علاوه بر یک دونه منزل تمیز، خرج کمتری نیز داشته باشید. این نکات و راهکارها به شما کمک می بنماید که سریع تر عمل بنمایید .

 1. “استفاده از فیلتر قهوه برای تمیز نمودن شیشه و آیینه شاید اصلا به فیلتر قهوه توجه ننموده باشید و خیلی راحت اون را دور بریزید اما در صورت یک دونه بار با اون به تمیز نمودن شیشه و آینه بپردازید، دیگر هیچوقت اون ها را دور نخواهید اونداخت
 2. “استفاده از هواگیر در لوله جاروبرقی با قرار دادن هواگیر در لوله جاروبرقی باعث می شوید که جارو برقی شما ناخودآگاه سکه ها و پول های تاون را به درون خود نکشد .
 3. تمیز نمودن مایک دونهروویو با یک دونه فنجاون آب در صورت مایک دونهرویو شما سپس از چند بار “استفاده سریعا کثیف می شود ، عصباونی نشوید. یک دونه فنجاون آب گرم بردارید و نصف یک دونه لیمو را به اون اضافه بنمایید و اون را به مدت یک دونه دقیقه درون ماکروویو قرار دهید و سپس اون را بیرون آورده و کل مایک دونهروویو را با پارچه آغشته به این ترکیب تمیز بنمایید .
 4. “استفاده از اسفنج های مصرف شده هرگز مجبور نیستید که به طور مداوم در حال خرید اسفنج و اسکاچ باشید که این کار نه تنها هزینه های شما را بالا می برد، بکثیفی به طبیعت نیز آسیب وارد می بنماید . یک دونه یا دو دقیقه این اسفنج ها را درون مایک دونهروویو با دمای بالا قرار دهید تا ببینید که مثل روز اول شده “است و تمام باکتری های اون کشته می شود .
 5. از یک دونه تمیز کننده طبیعی برای کل منزل “استفاده بنمایید.در این قسمت میشود کاملا اقتصادی عمل بنمایید و خودتاون تمیز کننده بسازید و فقط کافی “است که چهار قاشق جوش شیرینی را با یک دونه لیتر آب گرم مخلوط بنمایید تا یک دونه تمیز کننده چند منظوره و طبیعی داشته باشید و سپس اون را روی پارچه ریخته و در هر جای منزل که خو “استید، بکشید .
 6. تمیز نمودن دوش با سرکه و صرفه جویی در هزینه هاهمه ما عاشق این هستیم که شیر آلات ماون در همه جای منزل مخصوصا در دوش برق بزنند و حال میشود برای این کار از سرکه “استفاده بنمایید . بالا تا پایین دوش را با سرکه شستشو دهید و برای دوش نیز از سرکه و آب جوش “استفاده بنمایید که هرچقدر سرکه بیشتر باشد، تمیزی و درخشندگی بیشتر خواهد بود .
 7. روغن بچه برای تمیز نمودن اثر اونگشت از “استیل ضد زنگ روغن بچه نه تنها برای نرم نمودن پوست کودک “است ، بکثیفی می تواوند صدای غژغژ خشکی را از بین ببرد .و در صورت هود منزل شما یا دیگر  “استیل های ضد زنگ ردی از اثر اونگشت روی خود دارند ، میشود از روغن بچه  “استفاده بنمایید و کثیفی ها را از بین ببرید .
 8. مسواک قدیمی برای تمیزسازی دوش مسواک های قدیمی را هرگز دور نریزید که این ابزار بسیار کاربردی خواهد بود. میشود مسواک را سپس از قدیمی شدن ، درون آب جوش بریزید تا هرگونه جرمی از اون جدا شود تا با “استفاده از اون ، هر جایی که دسترسی سخت “است را تمیز بنمایید که  “استفاده از اون نیز بسیار راحت  “است .
 9. “استفاده از ورقه های نرم کننده فیبیر برای از بین بردن بوی بد سطل آشغال هیچ چیز منزجرکننده تر از اون نیست که سطل آشغال خود را خالی بنمایید و ببینید که هنوز هم بوی بدی می دهد که در صورت با چنین مشکلی مواجه شدید، میشود از ورقه های نرم کننده فابریک دونهی در کف سطل آشغال قرار دهید تا به سرعت هوای اون را مطبوع بنماید و و میشود از اونواع معطر “استفاده بنمایید و بوی مورد علاقه خود را اونتخاب بنمایید .
 10. از بین بردن بوی کفش با جوش شیرین بله . دوباره جوش شیرین به کمک شما می آید و بوی بد کفش ها را از بین می برد . مقداری جوش شیرین را به کفش اسپری بنمایید یا این که هنگام شتسشو، کمی از اون را با آب مخلوط بنمایید و شستن را کنید .
 11. از بین بردن جوهر خودکار از چوب با خمیردنداون در صورت کودک شما با ماژیک دونه یا خودکار روی چوب میز ناهارخوری ، نرده ها یا هر جای چوبی دیگری ردی از خود به جا گذاشته ، میشود به آرامی مقدار کمی خمیر دنداون را به اون قسمت بزنید و شاهد از بین رفتن کثیفی ها باشید .
 12. تمیز نمودن سریع شاونه با آب و لیک دونهوئیدشاید تنها کاری که تا به حال برای تمیز نمودن شاونه ها اونجام می دادید ، این بود که موهای اضافه اون را سپس از هر بار شاونه نمودن می گرفتید اما این شاونه ها چربی و کثیفی های دیگری را به خود جذب می کنند . کافی “است که یک دونه نوع لیک دونهوئید مثل شامپو، اسپری مو یا محصول دیگری را مربوط به مو اونتخاب بنمایید و ترکیب اون را با آب به شاونه خود اسپری بنمایید
 13. از سرکه معطر برای تمیز نمودن لوازم منزل “استفاده بنمایید.یک دونه اسپری خاونگی بسازید و یک دونه قسمت از اون را با سرکه سفید و نصف دیگر را با آب پر بنمایید . این ماده برای افرادی که به مایع شستشو ها آلرژی دارند نیز بسیار مناسب “است.حال این اسپری را بر ای قسمت هایی  “استفاده بنمایید که بوی ماهی می دهند و حتی میشود یک دونه گلداون را به این ترکیب اضافه بنمایید .
 14. “استفاده از جوش شیرین برای گرفتگی هادر صورت راه آب ظرفشویی یا هرجای دیگر با مو یا ماده غذای دیگری گرفته شده و آب جریاون خوبی ندارد ، میشود مقداری جوش شیرین را درون اون بریزید و سرکه را نیز برای تاثیر بیشتر به اون اضافه بنمایید و سپس پنج دقیقه صبر بنمایید و مقداری آب گرم بریزید .
 15. تمیز نمودن لوازم گلی شده با خمیر دنداون‌ آیا کفش های ورزشی شما در گل فرو رفته و لک شده ؟ در این مورد میشود تنها با “استفاده از خمیر دنداون قسمت های گل شده را تمیزسازی بنمایید .
 16. تمیز نمودن کابینت با مایع شستشو دهنده کابینت های چرب شده به دلیل پخت و پز را میشود تنها با آب و مخلوط اون با مایع مایع شستشو تمیز بنمایید . فرقی ندارد که اسفنج شما چقدر به این مایع آغشته شده باشد .
 17. تمیز نمودن تخته مخصوص خرد نمودن مواد با لیموتخته خرد نمودن مواد غذایی معمولا بیش از بقیه لوازم آشپزمنزل “استفاده می شود . سپس از مدتی شاهد این خواهید بود که رنگ خود را کم کم از دست داده “است و در این موارد میشود از آب لیمو برای از بین بردن کثیفی ها  “استفاده بنمایید یا این که مقداری جوش شیرین را روی اون بپاشید .
 18. براق نمودن سیلور با خمیر دنداون سیلورها نمای بسیار زیبایی به آشپزمنزل می دهند اما در صورتی که تمیز و براق باشند و برای اون نیز کافیست که مقداری آب و خمیر دنداون را مخلوط بنمایید و روی اون ها بکشید و حتی برای زیور آلات نقره هم میشود از این راه حل “استفاده بنمایید و سپس اون را با یک دونه پارچه دیگر خشک بنمایید .
 19. تمیز نمودن لوازم باغباونی با آب و مایع مایع شستشو لوازم باغباونی به شدت در معرض خاک و گرد و کثیفی هستند که برای مراقبت از اون ها و حفظ تمیزی، مقداری آب و مایع مایع شستشو را با یک دونهدیگر ترکیب بنمایید و برای شستشو “استفاده بنمایید .
 20. “استفاده از سس گوجه فرنگی برای جلوگیری از گرد و غبار لوازم باغباونی در صورت لوازم باغباونی شما بیش از حد دچار گرد و خاک می شوند ، پیش از پارچه کشیدن مقداری سس کچاپ روی اون بزنید .
 21. “استفاده از مایع مایع شستشو برای خلاص شدن از شر کثیفی های روی پوشاک بسیار سخت “است که کثیفی های غذا یا نوشیدنی روی پوشاک شما باقی بماوند و از بین برود ، مخصوصا در صورت این پوشاک را بیش از پوشاک های دیگر دوست داشته باشید اما نترسید، این موضوع به این معنا نیست که میبایست از این پوشاک دست بکشید . مقداری مایع مایع شستشو را مستقیم روی کثیفی بریزید و اون را با آب بشویید که این ترفند برای پوشاک های نخی، پشمی و ابریشم بیش از بقیه کار می بنماید .
 22. “استفاده از کچاپ برای تمیز نمودن ماهتابه های مسی ماهتابه های مسی می تواونند نمای مدرنی را به آشپرمنزل شما ببخشند . در صورت سپس از “استفاده از اون ها نیاز به شستن داشتند ، مقداری سس گوجه فرنگی را به این ماهتابه بزنید و سپس با یک دونه پارچه اون را تمیز بنمایید .
 23. از بین بردن خراش روی چوب با “استفاده از یک دونه گردوآیا از خطوط و خش های روی لوازم چوبی خود خسته شده اید ؟ کافی “است که یک دونه گردوی بدون پوست را بردارید و روی این قسمت ها بکشید تا معجزه اون را ببینید .
 24. از بین بردن بوی قفسه ها با جوش شیرین آیا کشو و قفسه های پوشاک و یا پارچه شما بوی نم می دهد ؟ مقداری جوش شیرین را به این کشو ها اسپری بنمایید و در اون ها را باز بگذارید .
 25. از بین بردن کثیفی های روی فرش با مایع شونیده کثیفی های روی فرش را با یک دونه قاشق چای خوری مایع مایع شستشو و دو فنجاون آب گرم از بین ببرید و می توایند بخار آب اون را به فرش بدهید و شاهد ناپدید شدن کثیفی ها باشید و سپس یک دونه اسفنج آغشته به آب سرد را روی اون بکشید .
 26. “استفاده از پودر بچه برای از بین بردن صدا های بسیار بلنددر صورت صبح ها با سر و صداهایی مثل صدای ماشین ها و لوازم خاونگی بیدار می شوید ، میشود مقداری پودر بچه را روی کف چوبی بریزید که با این کار لوازم با کشیده شدن روی روی صدا نخواهند داشت .
 27. “استفاده از خمیر دنداون برای کثیفی های قهوه کثیفی های قهوه روی دنداون با خمیر دنداون و مسواک از بین می روند اما میشود با این ماده از شر اون ها از روی فنجاون ها نیز خلاص شوید و سپس اون را مثل همیشه شستشو دهید .
 28. “استفاده از جوش شیرین برای ظرفشویی در صورت از ماشین ظرفشویی خود مدت زماون بیشتری “استفاده بنمایید ، یعنی این که هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش داده اید . مقداری جوش شیرین را تکاون دهید و اون را روی اسفنج خیس بریزید و روی لبه های ظرفشویی بزنید تا کثیفی ها و آثار غذا از بین برود .
 29. از بین بردن کثیفی های چربی با کوکا کولادر صورت کثیفی های چربی روی تیشرت مورد علاقه شما ماونده “است ، میشود مقداری کوکا کولا را روی اون بریزید و سپس اون را مثل همیشه درون ماشین پوشاکشویی بیاوندازید تا اسید نوشابه درون بافت پوشاک حل شود .
 30. از بین بردن کثیفی های توالت با زغال هیچ چیز ماونند زغال نمی تواوند سفیدی رنگ توالت را به شما برگرداوند . یک دونه قوطی زغال را پودر بنمایید و اون را روی سنگ بریزید و اجازه دهید که یک دونه شباونه روز روی اون بماوند و با “استفاده از فرچه کمی بیشتر اون را پخش بنمایید و سپس صبح روز سپس روی اون آب بگیرید .
 31. نگه داشتن یک دونه لیمو در یخچال برای خوشبو نمودن درون اونحتما متوجه شده اید که حتی غذا های مورد علاقه تاون نیز در درون یخچال بوی بدی می گیرند . یک دونه لیموی تازه را از وسط قاچ بنمایید و اون را در طبقه بالای یخچال قرار دهید و نصف دیگر را در پایین طبقه بگذارید تا هرگونه بوی بدی از فریزر از بین برود .
 32. از بین بردن بوهای سوختگی با نمک آیا شام شما سوخته “است ؟ در صورت فضای منزل شما بوی سوختگی به خود گرفته ، مقداری نمک به کف ماهتابه بپاشید .
 33. تمیز نمودن ماهتابه با فویل آلومینیومی فویل کاربردهای بسیار زیادی دارد. میشود از اون به عنواون یک دونه اسکراب برای کف ماهتابه های خود “استفاده بنمایید. برای صرفه جویی میشود از فویل اطراف ساوندویچ خود “استفاده بنمایید.
 34. تیز نمودن قیچی با فویل نازک نوک قیچی ها معمولا به سرعت بنماید می شود، مخصوا در صورت برای بریدن کاغد یا مقوا از اونها “استفاده بنمایید. اما مجبور نیستید که اون را عوض بنمایید. کافی “است که یک دونه قسمت از فویل نازک را با قیچی برش دهید دوباره تیز شود.
 35. از بین بردن خطوط سفید اتو با سرکه اتوی خود را با “استفاده از سرکه نو و تمیز نگه دارید. به این صورت که اون را به آرامی گرم بنمایید. سپس نصف مخزن را با سرکه و نصف دیگر را با آب پر بنمایید. یک دونه ساعت صبر بنمایید، سپس مخزن را خالی بنمایید و شستشو دهید.
 36. چسب نمودن نامه با لاک ناخن در صورت تمیزت نامه ای دارید که می خواهید چسب اون را باز بنمایید و دوباره اون را ببندید اما به دلیل باز شدن اون این کار را اونجام نمی دهید، میشود از لاک “استفاده بنمایید. سپس زا اینکه کارتاون تمام شد، قسمت چسب در تمیزت نامه را لاک بزنید.
 37. محافظت از کف چوبی یا لمینتی با توپ تنیس اجازه ندهید که کف چوبی یا لمینت منزل شما به دلیل جابجا نمودن صندلی و میز خط و خش بیافتد. یک دونه توپ تنیس را به دو نیم تقسیم بنمایید و اون را در اونتهای پایه صندلی قرار دهید. برای هر پایه ای این کار را کنید.
 38. پولیش نمودن لوازم با روغن زیتون روغن زیتون علاوه بر خواص بسیار متعدد برای بدن می تواون در تمیز کاری ها نیز به کار برود. چند قطره از اون را روی محل گرد و غبار بریزید. مثلا برای تمیز نمودن لوازم چوبی که بوی غلیظی هم به اونها نمی دهد.
 39. پارچه های قدیمی برای از بین بردن گرد و غباردر صورت پارچه ها و کهنه های قدیمی تاون دیگر قابل “استفاده برای تمیز نمودن نیست و یا مثلا پاره شده، می توایند از اون برای گرد گیری نمودن سطوح “استفاده بنمایید.
 40. از یک دونه فرچه برای تمیز نمودن توستر “استفاده بنمایید.قسمت های ریز و جاهایی که راه دست خوبی ندارند را با فرچه یا مسواک تمیز بنمایید. این کار به شما کمک می بنماید تا توستر تمیزتری داشته باشید و بوی بد اون را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.